Systemy Hydro i Aeroponiczne

Efektywna uprawa roślin

Tradycyjna uprawa roślin jest żmudna i wymagająca. Efektywność uprawy często zależy od rodzaju gleby, warunków atmosferycznych oraz regularności nawożenia roślin. Hodowcy borykają się z problemem wyjaławiania i zmęczenia gleby, co uniemożliwia uprawianie po sobie kolejnych roślin na tym samym areale ziemi. Alternatywą dla konwencjonalnej uprawy roślin są systemy hydroponiczne i aeroponiczne.

Systemy hydroponiczne

 

Hydroponika to forma bezglebowej uprawy roślin na pożywkach wodnych, co umożliwia wzrost sadzonek w sztucznych warunkach domowych, jak i na skalę przemysłową. Ze względu na swoją specyfikę systemy hydroponiczne są wykorzystywane przede wszystkim w warunkach uprawy szklarniowej oraz w namiotach. Hydroponika w sposób szczególny sprawdza się w przypadku uprawy warzyw, kwiatów oraz ziół. Alternatywą dla systemu opartego na pożywkach wodnych są systemy aeroponiczne.

Systemy aeroponiczne

 

Systemy aeroponiczne to kolejny przykład metody bezglebowej uprawy roślin. Rośliny w systemach aeroponicznych otrzymują wszystkie niezbędne składniki pokarmowe za pośrednictwem delikatnej mgiełki wytwarzanej przez zraszacze zasilane pompą. Aeroponika doskonale sprawdza się w przemysłowej produkcji warzyw. Można ją stosować do uprawy roślin we wszystkich stadiach ich rozwoju. Systemy earoponiczne zapewniają roślinom stały dostęp do składników mineralnych w pożywce oraz tlenu, dzięki czemu rośliny uprawiane w tych warunkach są w stanie zaabsorbować większą ilość składników spożywczych. To z kolei przekłada się na efektywność uprawy.

Poznaj ofertę naszego sklepu

Jako specjalistyczny sklep ogrodniczy Naszym Klientom oferujemy szerokie spektrum rozwiązań stworzonych z myślą o efektywnej uprawie roślin. W asortymencie posiadamy systemy hydroponiczne i aeroponiczne, a także wysokiej jakości nawozy Atami przeznaczone do upraw klasycznych, jak również upraw w systemach bezglebowych. Naszą ofertę kierujemy zarówno do profesjonalistów, jak i hobbystów pragnących założyć niewielką uprawę hydroponiczną w zaciszu własnego ogródka. W asortymencie sklepu Flora and Fauna znajdziecie Państwo absolutnie wszystko, co niezbędne do założenia własnej uprawy hydroponicznej lub aeroponicznej.
 

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Filtry

Producenci
więcej >

Cena